Te is szereted a bundázott almát? Hmmm, a fahéj és a karamellizálódott alma fenséges illata és íze utánozhatatlan.
Azt hiszem, Maminál (akinek a baracklekvárja is világhíres🙂) ettem ilyet először. Az de finom volt! Vegánosítani kellene valahogy.
Erre tettem kísérletet ezzel a recepttel, és az eredmény határozottan kellemes lett, bár a bunda csak nyomokban lelhető fel ezen a könnyű kis édességen. Próbáld ki te is, gyorsan megvan, és szuper karácsonyíze van.
Eheted reggelire, uzsonnára, desszertnek vagy csak úgy...
A rendes magyar ember mindent bebundáz. 😀 Minek is dobunk rá mindenre még 1-2 réteg szénhidrátot egy réteg tojással?🤔
Mamika palacsintatésztába öltözteti az almát. Mami reformer, tud hajdinapalcsintát, zabpalacsintát stb. De én most egy lusta megoldást kerestem. Nem pepecseltem tésztákkal. Egyszerűen zabpehelylisztben forgattam meg az almakarikákat, és hogy ez rajtuk is maradjon, kaptak egy réteg lenmagtojást.
Régóta használtam már az 1 ek. lenmagliszt + 1 dl víz kombót tojáspótlónak. Amikor nincs itthon lenmagliszt, tökéletesen pótolható útifű maghéjjal vagy chiamaggal is. Az eredmény ugyanaz, remek kötőanyag.
Karácsony előtt az egyik kolléganőm, akinek mindig szuper a frizurája, elárulta a nagy titkot: lenmagzselét szokott rá tenni. Oké, az mi is? Egész lenmagot kell lassú tűzön főzni, amíg zselés nem lesz (jó, nem ezt a szót használta rá🤣). Továbbképeztem magam a youtube-on, és én is kipróbáltam. Totál eredménytelen lett, nem tudom, mit rontottam el. Szegény gyerek fejére is rákentem, hogy a karácsonyfa alatt majd angyalhajunk legyen. De teljesen ugyanúgy nézett ki a frizuránk, mint előtte. Le is zártam a kísérletezést, mégsem voltam csalódott, mert ez a lenmagtrutyi annyira tojásos volt, hogy vegán szívem azonnal megdobbant: ki kell próbálnom sütéshez. Hetekig készítettem vele a tócsit, amihez az egész lenmag plusz, roppanós állagot, kellemes ízt adott.
Így most is ezt a fajta lenmagtojást terveztem bevetni. És be is vált.
- 250 g golden alma (1 nagy db)
- 10 g zabpehelyliszt
- 3 g fahéj
- 5 g lenmag + 0,75 dl víz
Az almát érdemes meghámozni, hogy jobban tapadjon majd rá a liszt (én erre csak menet közben gondoltam, a 2 alsó szeletet utólag megpucoltam). Vágjuk 5 karikára az almát, majd késsel vágjuk ki minden szeletből a magházat!
Egy tálba öntsünk 10 g zabpehelylisztet és 3 g fahéjat! Kiegészíthetjük vaníliaőrleménnyel is. Keverjük össze!
Készítsük el a lenmagtojást: tegyük fel alacsony lángon főni a vízben a lenmagot, folyamatosan kevergessük! Amikor zselés lesz, hűtsük ki kicsit.
Forgassuk bele a fahéjas (-vaníliás) lisztbe a karikákat!
Ha kész vagyunk a lisztezéssel, és nem forró már a lenmagtojás sem, akkor mártsuk bele a karikákat a ,,tojásba". Lehetőleg egyenletesen oszlassuk el rajtuk a lenmagot. Még sokkal finomabb lehet, ha ezután egy kevés mandulalisztbe is beleforgatjuk a szeleteket! Ezt legközelebb próbálom ki, mert csak utólag jutott eszembe.😂
Légkeveréses módban 170 fokon süssük kb. 30 percig. Megfordítással ne bajlódjunk. Pizzasütőn sütve alul is átsül kicsit forgatás nélkül is.
Utólag hozzáálmodott extrák nélkül (tehát a képen látható állapotban, a hozzávalóknál felsorolt 4 alkotóelemből elkészítve) 28 g szénhidrát van az 5 karikában együtt. Ha még hozzáadunk egy kis vaníliát és mandulát, az nem fog meglátszani a szénhidráttartalmán.
Ó te jó ég, ez azonnal el is tűnt! 👀 Oké, csak 1 alma volt. Legközelebb többet kell készítenünk!
Köszönöm, hogy feliratkoztál! Az ajándékért ellenőrizd a postafiókodat! Hamarosan újabb tartalmakkal jelentkezem.